Listopad 2010

New beginning or is it over?

28. listopadu 2010 v 21:35 | JackieOnyxis |  + Magic Room +
...
The computer screen is off...and this ending with my wonderful world..
,, Nemůžeš odejít..." řekl
,, Ale můžu, jim se stýskat nebude..." odchází
They hurt me...
,, Nemůžeš zase nedokončit práci! No tak! Podívej se, co jsi dokázala!" rozhodil ruce prosebně.
,, Nedokázala jsem zatím nic...Akorát jsem ztratila úplně všechno..." zní odpověď.
My dream is gone...
,, Naysho, ty se přece nevzdáváš!" zoufalé uchechtnutí.
The fighter is tired...
,, Melancholy, jednou jsem si řekla, že chci psát a podívej se kolem..." přejede pohledem po stěnách.
Your dream never hurt anybody!
,, Ale jsou tací, kteří tě mají rádi! Já tě mám rád, nikdy bych se nenarodil, nebýt tebe!"
I have to forget everything...
,, Já...vím..." letmé pousmátí.
So why did you leave..? This is escape...
,, Bojovala jsem tak dlouho, že dál nemůžu. Chci je zase vidět, všechny...Moje postavy.."
I need to relax...
,, Ale....Nechci, aby tě někdo zničil! Slyšíš?! Jsou tady pořád!" zbloudilá slza.
They aren't...
,, Já se vrátím....Někdy, až dostanu chuť zase psát..."
You're funny. It's ridiculous...
,, Tentokrát, to myslíš vážně, nebo se za týden vzpamatuješ a budeš psát dál?!"
Really, my dear friend...
,, Vzdáváš se! Už zase! Nerad tě tak vidím!"
Only you have stay...
,, Proč jim o sobě něco neřekneš?"
They don't listening me...
,, Snažila jsem se, nikdo mi nevěří. Nikdo mě neposlouchá, udělali ze mě tohle..."
Don't do this!!
,, Co jsi udělala? Jen...se bráníš..."
Your dream is beautiful, you know this!
,, Vrátíš se..?" hlesne do ticha, dveře se zabouchly.
Farewell, till i will come back, this scabby article I won't erase..I'll be back, and I'll be taken seriously...Not only dreamer... Don't cry Melancholy, you'll be forever with me...Tamed: Jedna pitomá esej...

27. listopadu 2010 v 21:47 | JackieOnyxis |  + Tamed +
...Záplava fantasy...

25. listopadu 2010 v 12:22 | JackieOnyxis
Avatar6
Jelikož mi občasná pauza dosti prospěje, měla jsem dost času na to si promyslet spoustu věcí - včetně úmorného opravování Melancholyho Da Visty, pořád je tam mnoho zbytků, co musí pryč - například jsem si pořádně ujasnila co je můj styl.
   A můj styl je, udělat  všechno jinak, než to je zažité v " klasických" fantasy, takže se ode mě té klasiky moc nedočkáte a pokud ano, stejně ji v něčem prostě na truc udělám jinou.
  Protože jsem z knížek, co jen parodují LOTR a dračí doupě a podobně dávno vyrostla, např: bohužel, tu knížku nenávidím a to je náš slavný Drizzt D...cosi ani nevím jak se to pořádně čte. Tyhle věci mě prostě nezajímají a už celkem nudí, díky bohu, že sázím na nadějné názvy a zvláštní obsahy některých svých nově koupených skvostů, protože takové knihy mě zatím nezklamaly např: Alchymista Nicolas Flamel - jestli někdo řekne, že je to jak Harry Potter dostane nakládačku, protože to s tím nemá nic společného. No ale dost o vkusu, každej má svůj názor.
  Jen nechci, aby mi ho někdo vnucoval, já si vážím vašich rad, beru i negativní kritiku, ale nesnáším buzerování, protože to mi v ničem nepomůže a když já osobně vím, že to není dobré, tak vím, že to není dobré. Proto jsem taky ukončila definitivně psaní " The Cities of Immortals", důvod je, že mě to nebaví, je to jako zmodernizovaná Narnie ač to mělo taky svoje kouzlo, ale není to bohužel můj styl a kdo si myslí, že ano...tak mě ještě moc nezná. Tím nechci rýpat do Mess, napíšu něco, co se ti snad doufám bude líbit, když už nejsi na tu vědecko-fantastickou literaturu, jak jsem pochopila. Ale buzerování si opravdu někdo odpusťte, mě to jen brzdí frustruje, při každé stránce už i u Melancholyho se začnu strachovat typu: ,, A co když čtenář řekne, že to není můj styl příběhů?! Co když se mu to nebude líbit?!" Proto zatím není na pultech knihkupectví ani jedno moje dílo a důvod je právě ten, že mě neustále něco brzdí. Nemůžu se pořádně soustředit a jednou za den napíšu dvě nebo tři stránky dvou příběhů, což je dost málo.

Ale teď k té záplavě aneb někdo mě asi začne osočovat, že jsem říkala, že nebudu psát nic klasického, stejně to, ale nebude vyloženě ono...

Rozhodla jsem se smazat prázdné položky v menu, k nimž se nejspíš nikdy nevrátím. U Melancholyho, jsem zas upravila několik věcí a nesrovnalostí. A nakonec k tomu mému přemýšlení...

Jak víte Erbos, tu už je zveřejňován a je pravou ukázkou mého stylu fantasy, protože se velice ráda opírám o Řeckou Mytologii a jsem ráda, že se to zatím celkem líbí :)
   Nutno říci, že mě k tomu nakoplo dlouholeté váhání, že bych měla už napsat nějaké to své fantasy a proto jsem si otevřela starý děěěsně starý sešit z doby kdy mi bylo tak 9 a vybrala jsem si přes krkolomné písmo a gramatiku několik bodů, které jsem v tomto příběhu oprášila a použila...

Pak mě napadl po jednom zase velice zajímavém snu (už se v tom spánku na to dívám jak na televizi :D:D:D) další nápad na příběh, který budu psát ve Wordu jako Melancholyho a budu ho sem zveřejňovat sem tam, jako to je u Melancholyho.
   Název je Tamed a vypráví o moderní době, která je plná ekologických gigantických staveb, města se podobají Metropolím v The Cities of Immortals a zeleně okolo je celkem málo, ale nehodlám z toho udělat sci-fi plné robotů, kdepak, až na gigantičnost staveb a uzavřených měst do kostky, kdy se málo lidé zvládnou dostat, až na konec města k lesům a přírodě, je tento příběh v celku umírněný.
   Tato doba je ale něčím zvláštní a to tím, že mezi lidmi se pohybují normální občané elfové a trpaslíci.
    Není to žádný zázrak, je to jakoby jste šli po ulici a potkali vedle sebe například japonce. Je to tím, že jsem si řekla: ,, Co takhle udělat svět v němž se v historii lidé a elfové vyvíjeli stejným způsobem, zažívali podobné historické zvraty a jsou jen jakýmsi odvětvým lidské rasy..."  Tudíž žádný skvostní a přehnaně princeznovští elfové nehrozí ani jejich převratná moudrost. Pochopitelně, vám zde nevylíčím všechno, ani zápletku, prostě musíte číst a hlavně, pokud si na to ještě někdo nezvyknul " PŘEMÝŠLET!", mnoho z vás se možná ztratilo a zanevřelo nad Carnivalem z toho důvodu, že absolutně přehlíží klíče, které ani nejsou tak skryté a ještě naschvál je na to upozorněno...Ale teď k tomu dalšímu, znovu jsem našla tu svou vtipnou fantasy " Na druhé straně světa" (musí se smát), která má stejně něco do sebe a tak jsem z ní vytáhla to nejlepší. A vložila jí do nového příběhu Znamení Golnorrosse (ano skutečně je to můj černý drak a jestli ještě uvidím někoho z DK, jak okopíruje tohoto tvora do nějakého svého příběhu o svém dračím rytíři tak ho zabiju - tedy, pokud poprosí o dovolení a přidá zdroj, nevadí)
Tento příběh bude smíchán s příběhem vycházejícím z " Na druhé straně světa" a dále prolnut s jedním příběhem, co vzniknul při hraní jedné RPG, která se vážně změnila v poutavou akci. Konečně tam bude Rawiel D'Greu (temno-elf) ve své plné kráse, Peregrin (člověk), kterého teď můžete vidět na www.dragonsrealm.blog.cz , pak Vianna (člověk), která je též v DK, Kalandra (temno-elfka), Eleanor (temno-elfka), Ithdriel (temno-elfka), Flinn (elf), Thomarill Heistrius (momentálně mě nenapadá žádné jiné jméno, než to z DK, ale postava to bude patrně jiná). Nadále tam bude pak můj oblíbený dráček Golnorross a přejmenovaná dračice Onyxia (nyní Xynia) a zlá bohyně Danris.

Tato fantasy už bude více spadat do oné " klasičnosti", ale moje psací cesty jsou nevyspytatelné, takže se ten příběh určitě ještě stokrát změní :DNext News

17. listopadu 2010 v 20:28 | JackieOnyxis
Avatar3
Jelikož potřebuji přestávku, hodila jsem znovu do rozepsaných " The Cities of Immortals - Kam se ztratila ...3" nelíbí se mi, jak jsem to napsala a nejsem hned na akční začátky, takže to dočasně uzamykám, než mě něco napadne. To NEZNAMENÁ, že to pozastavuji na delší dobu, znamená to, že se na to podívám, až mě něco pořádnější ho napadne. Stejně tak si zatím nevím rady s " Carnival of Hours" v psaní budu pokračovat, až se zase naladím na retro náladu. Tak samo uzamykám "Stoka" a " Never Wanted To Die", také si asi dám trošku přestávku, takže příběhy nebudou přibývat tak často, zase jsem trochu vyřízená a potřebuju nabrat energii na psaní dlouhoočekávaného a stále nedokončeného " Melancholy Da Vista", možná se na psaní vrhnu v pátek nebo tak nějak ale nic neslibuji...


S pozdravem Jackie...Stoka: Living inferno

10. listopadu 2010 v 22:01 | JackieOnyxis |  + Stoka +
...

Detesive: Something Special 8

10. listopadu 2010 v 20:49 | JackieOnyxis
...


The Cities of Immortals: Kam se ztratila...2

9. listopadu 2010 v 18:59 | JackieOnyxis
immortals
Znovu zveřejněno

Melancholy Da Vista - Stěny Vypolstrovaného Pokoje 3

8. listopadu 2010 v 22:01 | JackieOnyxis |  + Melancholy Da Vista +
Opraveno několik nesrovnalostí!
...